Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës.Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Vatikan, Ehemalige: Të mërkurën, më 22 maj, në orën 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet Kosovës (P) dhe Mitrovicës. Luhen ndeshjet e mbetura, Besa Famgas kampione vjeshtore. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Historiku; Struktura Organizative ... Krerët e FFK-së pritën delegacionin e Unionit të Bizneseve Shqiptare-Gjermane . Kupa e Kosovës në futboll. Dardana – Ballkani. Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 15 maj 2020, në orën 07:21. Le tenant du titre actuel est FC Prishtina et l'équipe qui tiens le plus de titres est FC Prishtina. Liga e veteranëve të Futbollit të … The Kosova Academy of Sciences and Arts (Albanian: Akademia e Shkencave e Arteve e Kosovës, Latin: Academia Scientiarum et Artium Kosoviensis) is the national academy of Kosovo. Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Norwegen | Irland | Superliga e meshkujve; Superliga e femrave; Liga … Das Finale findet immer … Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. Të dy trajnerët kanë ardhur me formacionet më të mira të mundshme që kanë në dispozicion. Kosovo | Më 11 janar tërhiqet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. Playoff Superliga Istog; Liga Total Pejë . Deutschland | Kupa e Kosovës, aussi connu sous le nom Kosovar Cup, est une coupe football professionnel/le en Kosovo pour hommes. Galeria. Shthk. Në ndeshjet tjera, favoritë vlerësohen ekipet e elitës së futbollit kosovar. This is the overview which provides the most important informations on the competition Kupa e Kosovës in the season 19/20. KUPA E KOSOVËS: 16 skuadrat të cilat janë kualifikuar për raundin e ardhshëm. Türkei | Liga 2. Basha: Rama tregoi fytyrën, e ruajt Zoti… mbështesim protestën. Kupa e Kosovës vazhdon sot me gjashtë ndeshje të tjera tejet interesante. Linku i lajmit u kopjua. Liechtenstein | Ballina; FFK. 10 Tetor 2020. Bosnien und Herzegowina | Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro | 20.03.2012 • 15:04. Andorra | KUPA E KOSOVËS | Gjilani – KEK-u, formacionet zyrtare. See how “ Kupa e Kosovës ” is translated from German to English with more examples in context Kupa e Kosovës; Futboll 20 Maj 2019 15:55. Weißrussland | Fillimi. Sot zhvillohet përballja e tretë çerekfinale në Kupën e Kosovës në futboll. Finnland | Your input will affect cover photo selection, along with input from other users. Schweiz | Belgien | Österreich | Frankreich | Falenderime të pafundme kemi për të gjithë ata që kontribuan në këtë trofe, familjar, miq e sponsor që pa ju nuk do të kishte vlerë ky trofe! Të mërkurën e kësaj jave prej orës 14:00 në program janë takimet e 18 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro, {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}}, {{current.info.license.usageTerms || current.info.license.name || current.info.license.detected || 'Unknown'}}, Uploaded by: {{current.info.uploadUser}} on {{current.info.uploadDate | date:'mediumDate'}}. schedule 19:59 - 2 Qershor, 2020. 2015/16 BESA Famiglia. Tel: +383 49 738 080 Email: federata@basketbolli.com. 0 shares; Prishtinë | 16 Dhj 2020 | 16:02 | Nga Ekonomia Online. Shorti në këtë raund do të jetë i lirë dhe skuadrat nuk do të ndahen nëpër … Të dyja skuadrat janë përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje, andaj pritet […] Shpërndaje: Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e së tetës së finales të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Nesër ditë zie në Kosovë, … 09 Tetor 2020. Kosova VR – Prishtina. Numri Fiskal: 600206983 Adresa: Lagja "Arbëria ", Blloku C3 (Faza 2), Rr. Flamurtari – Drenasi. … Es gibt keine Rückspiele. Ballkani e ka mposhtur 1:0 Dardanën, ekipin e Ligës së Parë, Prishtina e ka shkatërruar 6:2 Kosovën VR, e cila bën gara në Ligën e Tretë, ndërsa Llapi e ka mundur 4:2 Onixin, … Dardana do të jetë nikoqire e Ballkanit, kurse në Brestovik do të ndeshen fqinjët dukagjinas, Besa e Istogu, përcjell GazetaBlic. … Sport 5 ditë. Reagon ashpër Rrahmani pas komenteve neveritëse të tifozëve ndaj tij. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Ballkani, Prishtina dhe Llapi kanë kaluar në rrethin e 16 skuadrave më të mirëve në Kupën e Kosovës. Por, cilat skuadra e kanë fituar Kupën e Kosovës deri më tani? Kupa e Kosovës: Ja kur hedhet shorti. Basketball; Organized by Muki007. Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës. Schottland | Liga Total. Dänemark | Lukashenko: Pandemia një psikozë, pini vodka dhe punoni shumë për të mundur virusin . Follow. Nordmazedonien | Kupa e Kosovës: Kryendeshja në Suharekë . Would you like to suggest this photo as the cover photo for this article? Kryesore. Armenien | DigitAlb Kupa e Kosovës i rikthehet përsëri aktivitetit sot. … Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et … Loja zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. 17 Dhjetor, 2020. Schweden | Bordi i Shoqatës së Trajnerëve mbajti mbledhjen e fundit për vitin 2020 . Madhësia e tekstit. Luxemburg | Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com . This is the match sheet of the Kupa e Kosovës game between SC Gjilani and KF KEK-u Kastriot on Dec 15, 2020. Sowjetunion | Siç dihet, fitues aktual i Digitalb Kupës së … Estland | 202 Artikuj. Më 6 shkurt Kuvendi Zgjedhor i FHK-së. Gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës, Prishtina dhe Ballkani arrijnë finalen. Bulgarien | KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari". Basha: Protestat reflektim për Ramën, sapo të marrim pushtetin reformë të thellë në polici. Më poshtë paraqesim renditjen (meshkujt): 2017/18 BESA Famgas. schedule 18:19 - 17 Qershor, 2020. Nordirland | Facebook; Twitter; Group Stage; Final Stage; Standings; Discussion (0) Log (1) Advertisement Challonge Premier. Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. Linku i lajmit u kopjua. Sport 5 ditë. Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku ka vlerësuar fitoren 3:0 ndaj Drenicës në gjysmëfinale të Kupës së... Gani Sejdiu pranon se Drenicës i mbesin pak gjasa për rikthim. 08 Tetor 2020. Basketball; Organized by Muki007. Färöer | Kupa e Kosovës; Të Popullarizuara. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Detajet . Kryesore, Lajmet. Tschechien | Kroatien | Digitalb Kupa e Kosovës; Superliga Futsall Playoff; FFK Superliga Playoff; FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. Aserbaidschan | These groups are a preview and … Mesazh-urimi i presidentit Agim Ademi për Krishtilindje! Portugal | Malta | "Prishtina fiton Kupën, siguron Europa League", http://www.ffk-kosova.com/federata/?p=19944, https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Kupa_e_Kosovës&oldid=2115835, Creative Commons Attribution/Share-Alike License, 1993–94, 2005–06, 2012–13, 2015–16, 2017–18. Videoteka. England | Besa – Istogu. Groups (5 → 3) then Single Elimination. Kasachstan | Takimet do të fillojnë nga ora 12:30. Besa Famgas eliminohet nga Kupa Evropiane. Nordzypern | DDR | Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Në 4 prej takimeve luajtën skuadrat e Superligës, nga të cilat vetëm Besa dështoi të fitonte përballë Istogut ndërsa të tjerat kryen detyrën, Prishtina fitoi lehtë ndaj Kosova VR, por dhe aq … 16 skuadra nga tri kategori të ndryshme garuese do të marrin pjesë në këtë fazë të garave. Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . Dokumentet. Ukraine | schedule 17:59 - 3 Qershor, 2020. Komisioni i Garave e ka caktuar terminin e tërheqjes së shortit për fazën e 1/8-së së finales së Kupës së Kosovës. Georgien | Kupa e Republikës së Kosovës është trofeu i radhës që Ferizaj e shton në arkivën e tij. Prishtina me një këmbë në finalen e Kupës, Januzi vendimtar me dopietë . Lajme. 09 Tetor 2020 . schedule 18:32 - 26 Nëntor, 2019. Kosova Champions League; Veteranët. Sport 20 or ë. Linku i lajmit u kopjua. Binnen de FR Joegoslavie: 1991-92 Trepça; 1992-93 Flamurtari; 1993 … Periskopi.com 16 Dhjetor 2020, 14:31 Sporti. Kupa e Kosovës: FItojnë Prishtina, Llapi, Ballkani, A&N dhe Istogu, barazon Flamurtari. Niederlande | Aktueller Titelträger 2020 ist der FC Prishtina, der mit sechs Titeln Rekordsieger ist. Groups (5 → 3) then Single Elimination. Mërgim Vojvoda futbollist i vitit 2020 … Kupa e Kosovës. … Kupa e Kosovës lakmohet nga skuadrat më të mëdha në vend, ndërsa fitimi i saj vlerësohet sukses i madh për të gjitha klubet e vendit. Gibraltar | Montenegro | Reagim i Bordit të FHK-së pas ngjarjeve në Banjallukë . Në fundjavë mësojmë fituesin e Kupës për vitin 2019, përkatësisht për edicionin 2018\19. Challandes ka disa fjalë për Bernard Berishën pas humbjes së Kosovës. Kupa e Kosovës: Ballkani, Prishtina dhe Llapi kalojnë në rundin tjetër. Der Kupa e Kosovës ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Fhk live. Facebook; Twitter; KUPA E KOSOVËS 19 Players. Polen | Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 10 shkurt. KUPA E KOSOVËS KONKURRENCA E MESHKUJVE – EDICIONI 2019/20Ndeshjet e gjysmëfinale të zhvilluara më _____nr Skuadra 1 Skuadra 2 FinalPjesa Prishtina humb ndeshjen e parë. Dallku vlerëson fitoren dhe paraqitjen e ekipit. KUPA E KOSOVËS 19 Players. Italien | Shgjhk. KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari" Slowakei | Përfaqësueset. Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat … 6 ndeshje interesante u luajtën sot në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Kryesore . Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga. 17/12/2020 | 14:51. Garat. Bardhi: Ky është futboll, po të fitonte Kosova do të isha shumë i lumtur. Gjysmëfinalja e dytë në Kupën e Kosovës, “paqe” në Ballkani-Feronikeli. Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat të thellë 0-4. Griechenland | 2016/17 BESA Famiglia. Linku i lajmit u kopjua. Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje. Slowenien | … Alle Mannschaften der IPKO Superliga und der Liga e Parë sind direkt für den Kosovocup qualifiziert. You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo. Sinds 1999 stond Kosovo onder bestuur van de UNMIK en sinds 2007 is het onafhankelijk. Il y a au total 106 équipes qui entrent en compétition pour le titre chaque année entre novembre et juillet. Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës - Prishtina, … Playoff - Liga Total Lipjan; Liga Total Cup; Superliga Istog. Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. De Kupa e Kosovës is het nationale voetbalbekertoernooi in Kosovo en wordt georganiseerd door de Kosovaarse voetbalbond.. Het toernooi was eerst een regionale competitie binnen Joegoslavi ë en daarna de Federale Republiek Joegoslavië. Albanien | Këtë të martë (sot) në fazën e 1/16 të finales së Kupës së Kosovës, Gjilani do të ndeshet me KEK-un, raporton Gazetasheshi.com. Periskopi.com 21 Dhjetor 2020, 13:50 Sporti. Kupa e Kosovës, Gjilani i Sokolit e nis me “shuplakë” kundër KEK-ut. Spanien | Russland | Die Hauptrunde des Kosovocups beginnt mit 28 Mannschaften, und wird nach dem K.-o.-System durchgeführt. Të gjitha skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. FHK. Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Në sfidën që nis me fillim nga ora 12:30, Dukagjini pret liderin e Superligës, Ballkanin. Island | Vrasje aksidentale? Beach Handball. Befasi nga Muriqi, nuk erdhi për Kosovën për shkak të lëndimit, sot startues në miqësoren e Lazios. Moldau | Onix – Llapi. Kupa e Kosovës. Tschechoslowakei. FFK njofton të gjithë dashamirët e futbollit se hyrja në këtë ndeshje është falas dhe fton ata që të jenë të pranishëm në këtë ndeshje për t’i dhënë përkrahje futbollit të … kupa e kosoves . Vëmendja do të jetë në Kamenicë e Pejë. Zypern, Nicht-UEFA-Mitglieder: Lettland | Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Gjilani do të sfidohet nga KEK-u në duelin e vetëm të ditës, i cili do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Sport December 07, 2019 - 10:33. Madhësia e tekstit. Prishtina are the current holders, who won their 7th Kosovar Cup against Ballkani at the 2019–20 Kosovar Cup Final held at the Fadil Vokrri Stadium Serbien | Zemaj: 20 për qind e vaksinës anti-covid në Kosovë do të jetë falas. Në këtë rund do të takohen: Hysi – Vitia, Vëllaznimi – Ferizaj, Keku – Hajvalia, Liria – Feronikeli, Ballkani – Trepça’89, Ramiz Sadiku – Lepenci, Fushë Kosova – Prishtina dhe Istogu – Drita. … Ungarn | Litauen | Uitslagen. San Marino | Linku i lajmit u kopjua. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for, Note: preferences and languages are saved separately in https mode, Nationale Pokalwettbewerbe der Verbände der. A&N – Kika … Give good old Wikipedia a great new look: Cover photo is available under {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}} license. Monaco | Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. The Kosovar Cup (Albanian: Digitalb Kupa e Kosovës) for sponsorship reasons, is the major football national cup tournament in Kosovo.It was established in 1991, and is organized by the Football Federation of Kosovo. Subscribe & Hide Ads. Kupa e Kosovës. Das Finale … Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. KUPA E KOSOVËS: Këto janë pesë skuadrat që kualifikohet tutje. 15 Dhjetor, 2020. Das Finale findet immer im Fadil-Vokrri-Stadion in Pristina statt. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. 0. Rumänien | Radovan Zogoviq, Hyrja 7 Wales | Israel |